Licensed to York College of PA     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/13/2018 03:02 PM
                             YCP v RMC - 1/13/2018                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York College of Pennsylvania-MA  'A'                   NT    1:54.99   11  
     1) Wantz, Justine M 19             2) Garcia, Leilani N 19           
     3) Coon, Alyssa B 19               4) Ayala, Adrianna N 19           
                  29.04     1:01.18 (32.14)     1:29.17 (27.99)     1:54.99 (25.82)
  2 Randolph-Macon College-VA  'A'                         NT    1:56.82    4  
     1) Pool, Kacey C 19                2) Landolt, Grace A 18            
     3) Perdomo, Natalia F 18           4) Granger, Megan E 21            
                  29.48     1:02.70 (33.22)     1:30.50 (27.80)     1:56.82 (26.32)
  3 York College of Pennsylvania-MA  'B'                   NT    1:57.79    2  
     1) Balderson, Emma E 19            2) Werner, Danielle L 22          
     3) Hufnagle, Jenna M 18            4) Stein, Margaret H 19           
                  30.36     1:03.15 (32.79)     1:32.28 (29.13)     1:57.79 (25.51)
  4 Randolph-Macon College-VA  'B'                         NT    2:01.79  
     1) McCoy, Lauren 19                2) Sanchez, Laney L 19            
     3) Moore, Haylie N 21              4) Crank, Abigail 20              
                  29.99     1:04.31 (34.32)     1:34.59 (30.28)     2:01.79 (27.20)
  5 York College of Pennsylvania-MA  'C'                   NT   x2:03.52  
     1) Bogdanski, Julia M 20           2) Hay, Samantha C 21             
     3) McConaghy, Kate A 21            4) Kobus, Reilly E 21             
                  32.18     1:06.86 (34.68)     1:36.99 (30.13)     2:03.52 (26.53)
  6 York College of Pennsylvania-MA  'D'                   NT   x2:11.94  
     1) Bowman, Alexandra C 21          2) Donahue, Mackenzie C 21        
     3) Clark, Nicole K 20              4) Hausamann, Elli 19             
                  35.23     1:10.39 (35.16)     1:44.51 (34.12)     2:11.94 (27.43)
  7 Randolph-Macon College-VA  'C'                         NT   x2:14.40  
     1) Baker, Abigail A 19             2) Douglas, Antonia M 21          
     3) Moser, Madison C 19             4) Lewan, Victoria R 20           
                  34.29     1:10.88 (36.59)     1:46.48 (35.60)     2:14.40 (27.92)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 York College of Pennsylvania-MA  'A'                   NT    1:39.52   11  
     1) Schreiber, Morgan B 21          2) Maggio, Tyler S 19             
     3) Tate, Jesse W 20                4) Brinton, Trevor L 20           
                  25.28       53.31 (28.03)     1:16.96 (23.65)     1:39.52 (22.56)
  2 York College of Pennsylvania-MA  'B'                   NT    1:41.38    4  
     1) Williams, Greg W 19             2) Silva, Glaucio J 19            
     3) Dowdall, Kaelan F 18            4) Foltz, Nick 20                 
                  25.98       53.77 (27.79)     1:18.45 (24.68)     1:41.38 (22.93)
  3 Randolph-Macon College-VA  'A'                         NT    1:43.76    2  
     1) McCarthy, Bryan G 22            2) Kontopanos, Victor A 19        
     3) Witherow, Jordan W 21           4) Howard, Matt J 19              
                  26.85       55.33 (28.48)     1:20.35 (25.02)     1:43.76 (23.41)
  4 York College of Pennsylvania-MA  'C'                   NT   x1:44.75  
     1) Newman, Drew M 19               2) Federline, Michael 20          
     3) Loehr, Aj J 19                  4) Labenski, Mitchell 18          
                  27.51       56.69 (29.18)     1:21.49 (24.80)     1:44.75 (23.26)
  5 York College of Pennsylvania-MA  'D'                   NT   x1:51.71  
     1) Hawkins, Seth T 18              2) Robinson, Jacob R 19           
     3) Boyles, Colton 20               4) Dupree, Kyle P 18              
                  28.28       58.88 (30.60)     1:26.52 (27.64)     1:51.71 (25.19)
  6 Randolph-Macon College-VA  'B'                         NT    1:53.37  
     1) Carr, Andrew L 18               2) Lancaster, Patrick P 18        
     3) Cox, Jacob C 19                 4) Wright, Owen 21                
                  29.68     1:00.73 (31.05)     1:27.53 (26.80)     1:53.37 (25.84)
  7 Randolph-Macon College-VA  'C'                         NT   x1:56.68  
     1) Seif, Connor S 20               2) Sallade, Jason D 18            
     3) Sproule, Justin T 19            4) Allen, Oliver E 19             
                  30.86     1:03.69 (32.83)     1:31.33 (27.64)     1:56.68 (25.35)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kylliainen, Kata J        20 R-MC-VA                   NT   11:14.13    9  
                  29.65     1:02.19 (32.54)     1:35.49 (33.30)     2:09.07 (33.58)
        2:42.95 (33.88)     3:16.61 (33.66)     3:50.10 (33.49)     4:23.91 (33.81)
        4:57.89 (33.98)     5:31.72 (33.83)     6:05.94 (34.22)     6:40.35 (34.41)
        7:14.76 (34.41)     7:49.14 (34.38)     8:23.57 (34.43)     8:58.04 (34.47)
        9:32.31 (34.27)    10:06.55 (34.24)    10:40.70 (34.15)    11:14.13 (33.43)
  2 Bley, Amanda R            18 Ycp-MA                    NT   11:19.03    4  
                  30.27     1:03.53 (33.26)     1:38.74 (35.21)     2:13.25 (34.51)
        2:47.72 (34.47)     3:21.43 (33.71)     3:55.38 (33.95)     4:29.65 (34.27)
        5:03.53 (33.88)     5:37.86 (34.33)     6:12.22 (34.36)     6:46.28 (34.06)
        7:20.66 (34.38)     7:54.83 (34.17)     8:29.00 (34.17)     9:02.78 (33.78)
        9:36.99 (34.21)    10:11.36 (34.37)    10:45.53 (34.17)    11:19.03 (33.50)
  3 Sturgis, Andrea M         20 Ycp-MA                    NT   11:26.65    3  
                  29.83     1:02.91 (33.08)     1:36.54 (33.63)     2:10.22 (33.68)
        2:43.86 (33.64)     3:17.74 (33.88)     3:52.12 (34.38)     4:26.43 (34.31)
        5:00.93 (34.50)     5:35.89 (34.96)     6:10.77 (34.88)     6:45.80 (35.03)
        7:20.86 (35.06)     7:55.99 (35.13)     8:31.42 (35.43)     9:06.53 (35.11)
        9:41.82 (35.29)    10:17.14 (35.32)    10:52.36 (35.22)    11:26.65 (34.29)
  4 Hamilton, Lindsei F       21 R-MC-VA                   NT   12:05.24    2  
                  32.78     1:08.63 (35.85)     1:45.12 (36.49)     2:22.36 (37.24)
        2:59.49 (37.13)     3:35.98 (36.49)     4:12.94 (36.96)     4:49.48 (36.54)
        5:25.84 (36.36)     6:02.29 (36.45)     6:38.72 (36.43)     7:15.21 (36.49)
        7:51.34 (36.13)     8:27.65 (36.31)     9:04.31 (36.66)     9:40.38 (36.07)
       10:16.67 (36.29)    10:53.54 (36.87)    11:29.79 (36.25)    12:05.24 (35.45)
  5 Pierce, Savannah L        21 R-MC-VA                   NT   12:07.77    1  
                  32.41     1:08.30 (35.89)     1:44.86 (36.56)     2:21.67 (36.81)
        2:58.62 (36.95)     3:35.74 (37.12)     4:12.85 (37.11)     4:50.14 (37.29)
        5:27.04 (36.90)     6:04.04 (37.00)     6:40.78 (36.74)     7:17.45 (36.67)
        7:54.19 (36.74)     8:30.99 (36.80)     9:07.50 (36.51)     9:43.96 (36.46)
       10:20.28 (36.32)    10:56.27 (35.99)    11:32.48 (36.21)    12:07.77 (35.29)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, Keven J            19 Ycp-MA                    NT    9:51.65    9  
                  26.17       55.63 (29.46)     1:25.59 (29.96)     1:55.88 (30.29)
        2:26.16 (30.28)     2:56.73 (30.57)     3:26.96 (30.23)     3:57.23 (30.27)
        4:27.23 (30.00)     4:57.29 (30.06)     5:27.46 (30.17)     5:57.69 (30.23)
        6:27.65 (29.96)     6:57.58 (29.93)     7:27.52 (29.94)     7:57.61 (30.09)
        8:27.10 (29.49)     8:56.28 (29.18)     9:25.45 (29.17)     9:51.65 (26.20)
  2 Seif, Connor S            20 R-MC-VA                   NT   11:09.40    4  
                1:00.65     1:33.92 (33.27)     2:07.34 (33.42)     2:40.89 (33.55)
                                3:14.49 ( )     3:48.31 (33.82)     4:22.18 (33.87)
        4:56.30 (34.12)     5:30.29 (33.99)     6:04.53 (34.24)     6:38.73 (34.20)
                                7:46.21 ( )     8:20.22 (34.01)     8:54.27 (34.05)
        9:28.17 (33.90)    10:01.98 (33.81)    10:36.24 (34.26)    11:09.40 (33.16)
  3 Tarbrake, Brandon F       20 Ycp-MA                    NT   11:23.96    3  
                  29.26     1:00.76 (31.50)     1:33.82 (33.06)     2:07.51 (33.69)
        2:41.14 (33.63)     3:14.88 (33.74)     3:48.88 (34.00)     4:24.06 (35.18)
        4:57.87 (33.81)     5:32.32 (34.45)     6:06.79 (34.47)     6:41.03 (34.24)
        7:15.69 (34.66)     7:50.18 (34.49)     8:25.49 (35.31)     8:59.80 (34.31)
        9:35.01 (35.21)    10:11.37 (36.36)    10:47.06 (35.69)    11:23.96 (36.90)
  4 Runner, Sam H             20 R-MC-VA                   NT   11:26.30    2  
                  28.08     1:00.76 (32.68)     1:35.42 (34.66)     2:09.47 (34.05)
        2:43.92 (34.45)     3:17.77 (33.85)     3:52.62 (34.85)     4:27.59 (34.97)
        5:02.26 (34.67)     5:36.37 (34.11)     6:10.98 (34.61)     6:45.13 (34.15)
        7:19.55 (34.42)     7:54.66 (35.11)     8:29.62 (34.96)     9:05.57 (35.95)
        9:40.94 (35.37)    10:16.64 (35.70)    10:51.89 (35.25)    11:26.30 (34.41)
  5 Hawkins, Seth T           18 Ycp-MA                    NT   11:43.27    1  
                  29.74     1:02.38 (32.64)     1:37.19 (34.81)     2:12.71 (35.52)
        2:48.29 (35.58)     3:23.40 (35.11)     3:58.77 (35.37)     4:34.12 (35.35)
        5:09.68 (35.56)     5:45.61 (35.93)     6:21.02 (35.41)     6:57.13 (36.11)
        7:33.38 (36.25)     8:09.58 (36.20)     8:45.40 (35.82)     9:21.61 (36.21)
        9:57.45 (35.84)    10:33.39 (35.94)    11:08.44 (35.05)    11:43.27 (34.83)
  6 Sieck, Billy F            21 Ycp-MA                    NT  x12:36.34  
                  30.68     1:04.75 (34.07)     1:39.83 (35.08)     2:15.51 (35.68)
        2:52.13 (36.62)     3:29.95 (37.82)     4:07.57 (37.62)     4:46.02 (38.45)
        5:24.91 (38.89)     6:03.72 (38.81)     6:43.10 (39.38)     7:22.30 (39.20)
        8:02.02 (39.72)     8:42.01 (39.99)     9:21.58 (39.57)    10:01.48 (39.90)
       10:40.46 (38.98)    11:20.35 (39.89)    11:58.83 (38.48)    12:36.34 (37.51)
  7 Pimblett, Will            19 R-MC-VA                   NT   12:40.92  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coon, Alyssa B            19 Ycp-MA                    NT    2:02.96    9  
                  28.74     1:00.11 (31.37)     1:31.69 (31.58)     2:02.96 (31.27)
  2 Spaulding, Rachel C       22 Ycp-MA                    NT    2:05.80    4  
                  29.37     1:00.99 (31.62)     1:33.68 (32.69)     2:05.80 (32.12)
  3 Hausamann, Elli           19 Ycp-MA                    NT    2:07.48    3  
                  30.17     1:02.85 (32.68)     1:35.75 (32.90)     2:07.48 (31.73)
  4 Moore, Haylie N           21 R-MC-VA                   NT    2:07.53    2  
                  29.72     1:02.21 (32.49)     1:35.61 (33.40)     2:07.53 (31.92)
  5 Kobus, Reilly E           21 Ycp-MA                    NT   x2:08.23  
                  30.30     1:02.92 (32.62)     1:35.80 (32.88)     2:08.23 (32.43)
  6 Sanchez, Laney L          19 R-MC-VA                   NT    2:08.28    1  
                  29.61     1:01.66 (32.05)     1:34.98 (33.32)     2:08.28 (33.30)
  7 Perdomo, Natalia F        18 R-MC-VA                   NT    2:10.20  
                  30.02     1:03.06 (33.04)     1:36.73 (33.67)     2:10.20 (33.47)
  8 Lewan, Victoria R         20 R-MC-VA                   NT   x2:14.36  
                  31.23     1:05.58 (34.35)     1:40.27 (34.69)     2:14.36 (34.09)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tate, Jesse W             20 Ycp-MA                    NT    1:49.05    9  
                  25.43       52.96 (27.53)     1:21.00 (28.04)     1:49.05 (28.05)
  2 Newman, Drew M            19 Ycp-MA                    NT    1:53.72    4  
                  26.67       55.56 (28.89)     1:24.81 (29.25)     1:53.72 (28.91)
  3 Witherow, Jordan W        21 R-MC-VA                   NT    1:53.82    3  
                  25.86       54.82 (28.96)     1:24.77 (29.95)     1:53.82 (29.05)
  4 Peshenko, Artem I         21 Ycp-MA                    NT    1:56.26    2  
                  27.09       57.26 (30.17)     1:27.06 (29.80)     1:56.26 (29.20)
  5 McConnell, Jacob D        20 Ycp-MA                    NT   x1:57.09  
                  26.39       55.82 (29.43)     1:26.51 (30.69)     1:57.09 (30.58)
  6 Carr, Andrew L            18 R-MC-VA                   NT    2:03.89    1  
                  27.30       58.13 (30.83)     1:30.98 (32.85)     2:03.89 (32.91)
  7 Wright, Owen              21 R-MC-VA                   NT    2:06.10  
                  27.46       59.08 (31.62)     1:32.05 (32.97)     2:06.10 (34.05)
  8 Majikes, Matt             19 R-MC-VA                   NT   x2:09.84  
                  29.24     1:02.38 (33.14)     1:36.53 (34.15)     2:09.84 (33.31)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wantz, Justine M          19 Ycp-MA                    NT    1:01.41    9  
                  29.87     1:01.41 (31.54)                                        
  2 McCoy, Lauren             19 R-MC-VA                   NT    1:03.82    4  
                  31.29     1:03.82 (32.53)                                        
  3 Kylliainen, Kata J        20 R-MC-VA                   NT    1:04.54    3  
                  31.25     1:04.54 (33.29)                                        
  4 Pool, Kacey C             19 R-MC-VA                   NT    1:04.66    2  
                  31.03     1:04.66 (33.63)                                        
  5 Balderson, Emma E         19 Ycp-MA                    NT    1:05.18    1  
                  31.61     1:05.18 (33.57)                                        
  6 Bogdanski, Julia M        20 Ycp-MA                    NT    1:07.40  
                  32.89     1:07.40 (34.51)                                        
  7 Bowman, Alexandra C       21 Ycp-MA                    NT   x1:12.29  
                  35.55     1:12.29 (36.74)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiber, Morgan B       21 Ycp-MA                    NT      54.45    9  
                  26.51       54.45 (27.94)                                        
  2 Williams, Greg W          19 Ycp-MA                    NT      55.05    4  
                  26.72       55.05 (28.33)                                        
  3 Dowdall, Kaelan F         18 Ycp-MA                    NT      56.41    3  
                  27.77       56.41 (28.64)                                        
  4 McCarthy, Bryan G         22 R-MC-VA                   NT      59.54    2  
                  28.35       59.54 (31.19)                                        
  5 McIlroy, Connor J         18 Ycp-MA                    NT   x1:00.03  
                  29.20     1:00.03 (30.83)                                        
  6 Cox, Jacob C              19 R-MC-VA                   NT    1:02.93    1  
                  30.47     1:02.93 (32.46)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Leilani N         19 Ycp-MA                    NT    1:11.85    9  
                  33.13     1:11.85 (38.72)                                        
  2 Landolt, Grace A          18 R-MC-VA                   NT    1:13.40    4  
                  34.37     1:13.40 (39.03)                                        
  3 Werner, Danielle L        22 Ycp-MA                    NT    1:14.52    3  
                  35.23     1:14.52 (39.29)                                        
  4 Crank, Abigail            20 R-MC-VA                   NT    1:15.91    2  
                  35.59     1:15.91 (40.32)                                        
  5 Strine, Jennifer A        20 Ycp-MA                    NT    1:16.36    1  
                  35.05     1:16.36 (41.31)                                        
  6 Hay, Samantha C           21 Ycp-MA                    NT   x1:17.04  
                  36.09     1:17.04 (40.95)                                        
  7 Douglas, Antonia M        21 R-MC-VA                   NT    1:21.58  
                  37.46     1:21.58 (44.12)                                        
  8 Baker, Abigail A          19 R-MC-VA                   NT   x1:22.68  
                  38.21     1:22.68 (44.47)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maggio, Tyler S           19 Ycp-MA                    NT    1:03.33    9  
                  29.32     1:03.33 (34.01)                                        
  2 Daube, Alex A             21 R-MC-VA                   NT    1:03.94    4  
                  29.94     1:03.94 (34.00)                                        
  3 Federline, Michael        20 Ycp-MA                    NT    1:04.94    3  
                  30.17     1:04.94 (34.77)                                        
  4 Robinson, Jacob R         19 Ycp-MA                    NT    1:07.45    2  
                  31.18     1:07.45 (36.27)                                        
  5 Dupree, Kyle P            18 Ycp-MA                    NT   x1:08.11  
                  31.34     1:08.11 (36.77)                                        
  6 Lancaster, Patrick P      18 R-MC-VA                   NT    1:10.40    1  
                  32.15     1:10.40 (38.25)                                        
  7 Sallade, Jason D          18 R-MC-VA                   NT    1:13.44  
                  34.01     1:13.44 (39.43)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hufnagle, Jenna M         18 Ycp-MA                    NT    2:21.54    9  
                  32.13     1:08.09 (35.96)     1:45.13 (37.04)     2:21.54 (36.41)
  2 Banks, Kacey L            21 Ycp-MA                    NT    2:21.69    4  
                  33.11     1:09.10 (35.99)     1:45.32 (36.22)     2:21.69 (36.37)
  3 McConaghy, Kate A         21 Ycp-MA                    NT    2:25.75    3  
                  33.83     1:10.94 (37.11)     1:47.29 (36.35)     2:25.75 (38.46)
  4 Hamilton, Lindsei F       21 R-MC-VA                   NT    2:28.26    2  
                  33.73     1:11.61 (37.88)     1:49.74 (38.13)     2:28.26 (38.52)
  5 Moser, Madison C          19 R-MC-VA                   NT    3:13.23    1  
                  41.94     1:32.28 (50.34)     2:22.91 (50.63)     3:13.23 (50.32)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kontopanos, Victor A      19 R-MC-VA                   NT    1:57.38    9  
                  26.22       55.55 (29.33)     1:25.91 (30.36)     1:57.38 (31.47)
  2 Tate, Jesse W             20 Ycp-MA                    NT    1:59.93    4  
                  26.73       56.88 (30.15)     1:27.60 (30.72)     1:59.93 (32.33)
  3 Witherow, Jordan W        21 R-MC-VA                   NT    2:08.60    3  
                  27.55       59.42 (31.87)     1:34.15 (34.73)     2:08.60 (34.45)
  4 Penn, Gabriel G           18 Ycp-MA                    NT    2:09.07    2  
                  28.66     1:01.26 (32.60)     1:34.59 (33.33)     2:09.07 (34.48)
  5 Loehr, Aj J               19 Ycp-MA                    NT    2:10.40    1  
                  28.11     1:00.87 (32.76)     1:35.61 (34.74)     2:10.40 (34.79)
  6 Tarbrake, Brandon F       20 Ycp-MA                    NT   x2:30.11  
                  30.95     1:08.36 (37.41)     1:48.44 (40.08)     2:30.11 (41.67)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Werner, Danielle L        22 Ycp-MA                    NT      25.61    9  
  2 Stein, Margaret H         19 Ycp-MA                    NT      25.99    4  
  3 Ayala, Adrianna N         19 Ycp-MA                    NT      26.32    3  
  4 Granger, Megan E          21 R-MC-VA                   NT      26.80    2  
  5 Pifer, Caroline C         18 R-MC-VA                   NT      26.90    1  
  6 Baker, Abigail A          19 R-MC-VA                   NT      28.13  
  7 Clark, Nicole K           20 Ycp-MA                    NT     x31.29  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brinton, Trevor L         20 Ycp-MA                    NT      22.87    9  
  2 Silva, Glaucio J          19 Ycp-MA                    NT      22.97    4  
  3 Labenski, Mitchell        18 Ycp-MA                    NT      23.47    3  
  4 Howard, Matt J            19 R-MC-VA                   NT      23.55    2  
  5 Foltz, Nick               20 Ycp-MA                    NT     x23.76  
  6 Daube, Alex A             21 R-MC-VA                   NT      23.97    1  
  7 Runner, Sam H             20 R-MC-VA                   NT      25.19  
  8 Wright, Owen              21 R-MC-VA                   NT     x26.26  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Werner, Danielle L        22 Ycp-MA                    NT      55.54    9  
                  26.87       55.54 (28.67)                                        
  2 Ayala, Adrianna N         19 Ycp-MA                    NT      56.81    4  
                  27.79       56.81 (29.02)                                        
  3 Stein, Margaret H         19 Ycp-MA                    NT      56.96    3  
                  27.91       56.96 (29.05)                                        
  4 Kylliainen, Kata J        20 R-MC-VA                   NT      58.47    2  
                  28.18       58.47 (30.29)                                        
  5 Kobus, Reilly E           21 Ycp-MA                    NT     x58.89  
                  28.34       58.89 (30.55)                                        
  6 Pifer, Caroline C         18 R-MC-VA                   NT      59.54    1  
                  28.36       59.54 (31.18)                                        
  7 Pierce, Savannah L        21 R-MC-VA                   NT    1:03.01  
                  30.09     1:03.01 (32.92)                                        
  8 Douglas, Antonia M        21 R-MC-VA                   NT   x1:05.95  
                  30.83     1:05.95 (35.12)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Silva, Glaucio J          19 Ycp-MA                    NT      49.94    9  
                  23.93       49.94 (26.01)                                        
  2 Brinton, Trevor L         20 Ycp-MA                    NT      51.09    4  
                  24.44       51.09 (26.65)                                        
  3 Foltz, Nick               20 Ycp-MA                    NT      51.93    3  
                  25.23       51.93 (26.70)                                        
  4 McIlroy, Connor J         18 Ycp-MA                    NT     x52.11  
                  25.11       52.11 (27.00)                                        
  5 Daube, Alex A             21 R-MC-VA                   NT      53.91    2  
                  25.66       53.91 (28.25)                                        
  6 Seif, Connor S            20 R-MC-VA                   NT      55.26    1  
                  26.07       55.26 (29.19)                                        
  7 Sproule, Justin T         19 R-MC-VA                   NT      57.33  
                  26.71       57.33 (30.62)                                        
  8 Allen, Oliver E           19 R-MC-VA                   NT     x58.25  
                  26.96       58.25 (31.29)                                        
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wantz, Justine M          19 Ycp-MA                    NT    2:11.68    9  
                  30.61     1:03.33 (32.72)     1:37.70 (34.37)     2:11.68 (33.98)
  2 Pool, Kacey C             19 R-MC-VA                   NT    2:18.89    4  
                  33.35     1:08.55 (35.20)     1:44.04 (35.49)     2:18.89 (34.85)
  3 Trudel, Julia A           19 Ycp-MA                    NT    2:20.05    3  
                  33.56     1:08.61 (35.05)     1:44.42 (35.81)     2:20.05 (35.63)
  4 McCoy, Lauren             19 R-MC-VA                   NT    2:21.74    2  
                  33.13     1:09.24 (36.11)     1:45.84 (36.60)     2:21.74 (35.90)
  5 Bogdanski, Julia M        20 Ycp-MA                    NT    2:23.31    1  
                  34.04     1:10.57 (36.53)     1:47.16 (36.59)     2:23.31 (36.15)
  6 Hausamann, Elli           19 Ycp-MA                    NT   x2:23.97  
                  34.56     1:11.22 (36.66)     1:48.31 (37.09)     2:23.97 (35.66)
  7 Granger, Megan E          21 R-MC-VA                   NT    2:24.27  
                  34.05     1:10.81 (36.76)     1:48.13 (37.32)     2:24.27 (36.14)
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiber, Morgan B       21 Ycp-MA                    NT    2:00.27    9  
                  28.16       58.72 (30.56)     1:29.39 (30.67)     2:00.27 (30.88)
  2 Williams, Greg W          19 Ycp-MA                    NT    2:00.99    4  
                  28.57       59.45 (30.88)     1:30.29 (30.84)     2:00.99 (30.70)
  3 Newman, Drew M            19 Ycp-MA                    NT    2:07.40    3  
                  29.89     1:01.77 (31.88)     1:34.56 (32.79)     2:07.40 (32.84)
  4 McCarthy, Bryan G         22 R-MC-VA                   NT    2:13.58    2  
                  30.73     1:03.96 (33.23)     1:38.64 (34.68)     2:13.58 (34.94)
  5 Carr, Andrew L            18 R-MC-VA                   NT    2:18.46    1  
                  32.31     1:07.48 (35.17)     1:43.93 (36.45)     2:18.46 (34.53)
  6 Cox, Jacob C              19 R-MC-VA                   NT    2:18.66  
                  32.19     1:07.66 (35.47)     1:43.46 (35.80)     2:18.66 (35.20)
  7 Majikes, Matt             19 R-MC-VA                   NT   x2:31.97  
                  35.83     1:15.05 (39.22)     1:54.94 (39.89)     2:31.97 (37.03)
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Leilani N         19 Ycp-MA                    NT    2:36.20    9  
                  34.61     1:13.99 (39.38)     1:54.91 (40.92)     2:36.20 (41.29)
  2 Landolt, Grace A          18 R-MC-VA                   NT    2:40.79    4  
                  36.02     1:16.89 (40.87)     1:58.66 (41.77)     2:40.79 (42.13)
  3 Crank, Abigail            20 R-MC-VA                   NT    2:43.06    3  
                  36.37     1:17.89 (41.52)     2:00.44 (42.55)     2:43.06 (42.62)
  4 Donahue, Mackenzie C      21 Ycp-MA                    NT    2:44.96    2  
                  36.81     1:18.42 (41.61)     2:01.29 (42.87)     2:44.96 (43.67)
  5 Hay, Samantha C           21 Ycp-MA                    NT    2:46.44    1  
                  37.18     1:18.65 (41.47)     2:02.04 (43.39)     2:46.44 (44.40)
  6 Sanchez, Laney L          19 R-MC-VA                   NT    2:46.79  
                  38.39     1:20.37 (41.98)     2:03.37 (43.00)     2:46.79 (43.42)
  7 Strine, Jennifer A        20 Ycp-MA                    NT   x2:47.94  
                  36.85     1:19.33 (42.48)     2:03.62 (44.29)     2:47.94 (44.32)
  8 Douglas, Antonia M        21 R-MC-VA                   NT   x2:58.37  
                  38.54     1:23.54 (45.00)     2:10.90 (47.36)     2:58.37 (47.47)
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kontopanos, Victor A      19 R-MC-VA                   NT    2:15.88    9  
                  31.17     1:05.61 (34.44)     1:40.66 (35.05)     2:15.88 (35.22)
  2 Maggio, Tyler S           19 Ycp-MA                    NT    2:21.04    4  
                  32.16     1:08.52 (36.36)     1:44.08 (35.56)     2:21.04 (36.96)
  3 Labenski, Mitchell        18 Ycp-MA                    NT    2:26.34    3  
                  31.92     1:08.16 (36.24)     1:46.30 (38.14)     2:26.34 (40.04)
  4 Federline, Michael        20 Ycp-MA                    NT    2:26.68    2  
                  32.57     1:08.96 (36.39)     1:47.39 (38.43)     2:26.68 (39.29)
  5 Sieck, Billy F            21 Ycp-MA                    NT   x2:32.46  
                  33.18     1:11.82 (38.64)     1:52.16 (40.34)     2:32.46 (40.30)
  6 Lancaster, Patrick P      18 R-MC-VA                   NT    2:35.03    1  
                  33.96     1:13.14 (39.18)     1:54.28 (41.14)     2:35.03 (40.75)
  7 Sallade, Jason D          18 R-MC-VA                   NT    2:42.77  
                  36.29     1:17.29 (41.00)     1:59.51 (42.22)     2:42.77 (43.26)
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bley, Amanda R            18 Ycp-MA                    NT    5:28.09    9  
                  29.88     1:02.19 (32.31)     1:34.83 (32.64)     2:08.23 (33.40)
        2:41.65 (33.42)     3:14.72 (33.07)     3:48.13 (33.41)     4:21.12 (32.99)
        4:54.40 (33.28)     5:28.09 (33.69)                                        
  2 Sturgis, Andrea M         20 Ycp-MA                    NT    5:34.11    4  
                  29.81     1:02.24 (32.43)     1:35.89 (33.65)     2:09.68 (33.79)
        2:43.57 (33.89)     3:17.71 (34.14)     3:52.02 (34.31)     4:26.52 (34.50)
        5:00.75 (34.23)     5:34.11 (33.36)                                        
  3 Spaulding, Rachel C       22 Ycp-MA                    NT    5:39.46    3  
                  29.95     1:02.83 (32.88)     1:36.64 (33.81)     2:11.35 (34.71)
        2:46.34 (34.99)     3:21.30 (34.96)     3:55.97 (34.67)     4:30.81 (34.84)
        5:05.60 (34.79)     5:39.46 (33.86)                                        
  4 Moore, Haylie N           21 R-MC-VA                   NT    5:45.70    2  
                  30.87     1:05.21 (34.34)     1:40.07 (34.86)     2:15.54 (35.47)
        2:50.86 (35.32)     3:25.87 (35.01)     4:01.59 (35.72)     4:36.66 (35.07)
        5:11.54 (34.88)     5:45.70 (34.16)                                        
  5 Pierce, Savannah L        21 R-MC-VA                   NT    5:52.61    1  
                  32.12     1:07.04 (34.92)     1:42.81 (35.77)     2:18.79 (35.98)
        2:54.57 (35.78)     3:30.50 (35.93)     4:06.19 (35.69)     4:42.02 (35.83)
        5:17.64 (35.62)     5:52.61 (34.97)                                        
  6 Lewan, Victoria R         20 R-MC-VA                   NT    5:57.32  
                  31.38     1:06.54 (35.16)     1:42.80 (36.26)     2:19.19 (36.39)
        2:55.92 (36.73)     3:32.26 (36.34)     4:09.15 (36.89)     4:45.55 (36.40)
        5:22.06 (36.51)     5:57.32 (35.26)                                        
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, Keven J            19 Ycp-MA                    NT    4:54.23    9  
                  26.21       55.19 (28.98)     1:25.07 (29.88)     1:54.43 (29.36)
        2:24.37 (29.94)     2:54.47 (30.10)     3:24.81 (30.34)     3:55.23 (30.42)
        4:25.04 (29.81)     4:54.23 (29.19)                                        
  2 Witherow, Jordan W        21 R-MC-VA                   NT    5:07.18    4  
                  27.15       57.21 (30.06)     1:28.42 (31.21)     1:59.91 (31.49)
        2:31.15 (31.24)     3:02.66 (31.51)     3:34.09 (31.43)     4:05.30 (31.21)
        4:37.32 (32.02)     5:07.18 (29.86)                                        
  3 Penn, Gabriel G           18 Ycp-MA                    NT    5:07.35    3  
                  27.55       57.61 (30.06)     1:28.66 (31.05)     1:59.62 (30.96)
        2:30.28 (30.66)     3:01.51 (31.23)     3:33.67 (32.16)     4:05.66 (31.99)
        4:37.32 (31.66)     5:07.35 (30.03)                                        
  4 McConnell, Jacob D        20 Ycp-MA                    NT    5:16.00    2  
                  28.24       59.22 (30.98)     1:31.34 (32.12)     2:03.34 (32.00)
        2:35.35 (32.01)     3:07.12 (31.77)     3:40.08 (32.96)     4:12.58 (32.50)
        4:44.29 (31.71)     5:16.00 (31.71)                                        
  5 Seif, Connor S            20 R-MC-VA                   NT    5:23.42    1  
                  28.28       59.86 (31.58)     1:32.26 (32.40)     2:04.92 (32.66)
        2:38.06 (33.14)     3:11.27 (33.21)     3:44.73 (33.46)     4:18.57 (33.84)
        4:52.10 (33.53)     5:23.42 (31.32)                                        
  6 Runner, Sam H             20 R-MC-VA                   NT    5:25.30  
                  28.39     1:00.65 (32.26)     1:34.46 (33.81)     2:07.89 (33.43)
        2:41.72 (33.83)     3:15.39 (33.67)     3:48.72 (33.33)     4:22.15 (33.43)
        4:53.39 (31.24)     5:25.30 (31.91)                                        
  7 Tarbrake, Brandon F       20 Ycp-MA                    NT   x5:32.31  
                  29.05     1:01.75 (32.70)     1:35.33 (33.58)     2:08.57 (33.24)
        2:41.80 (33.23)     3:14.81 (33.01)     3:49.53 (34.72)     4:23.77 (34.24)
        4:57.27 (33.50)     5:32.31 (35.04)                                        
  8 Pimblett, Will            19 R-MC-VA                   NT   x6:01.25  
                                3:36.31 ( )   6:01.25 (2:24.94)                    
 
Event 23  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perdomo, Natalia F        18 R-MC-VA                   NT    1:01.37    9  
                  29.61     1:01.37 (31.76)                                        
  2 Pifer, Caroline C         18 R-MC-VA                   NT    1:06.10    4  
                  30.57     1:06.10 (35.53)                                        
  3 Hamilton, Lindsei F       21 R-MC-VA                   NT    1:09.99    3  
                  33.11     1:09.99 (36.88)                                        
  4 Moser, Madison C          19 R-MC-VA                   NT   x1:33.03  
                  41.84     1:33.03 (51.19)                                        
 -- Coon, Alyssa B            19 Ycp-MA                    NT   X1:01.65  
                  29.49     1:01.65 (32.16)                                        
 -- Hufnagle, Jenna M         18 Ycp-MA                    NT   X1:05.59  
                  30.62     1:05.59 (34.97)                                        
 -- McConaghy, Kate A         21 Ycp-MA                    NT   X1:05.80  
                  30.75     1:05.80 (35.05)                                        
 -- Banks, Kacey L            21 Ycp-MA                    NT   X1:05.94  
                  31.52     1:05.94 (34.42)                                        
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kontopanos, Victor A      19 R-MC-VA                   NT      53.12    9  
                  25.08       53.12 (28.04)                                        
  2 Howard, Matt J            19 R-MC-VA                   NT      58.54    4  
                  27.05       58.54 (31.49)                                        
  3 Sproule, Justin T         19 R-MC-VA                   NT    1:01.11    3  
                  28.35     1:01.11 (32.76)                                        
  4 Allen, Oliver E           19 R-MC-VA                   NT   x1:07.03  
                  29.59     1:07.03 (37.44)                                        
 -- Tate, Jesse W             20 Ycp-MA                    NT     X52.99  
                  25.28       52.99 (27.71)                                        
 -- Dowdall, Kaelan F         18 Ycp-MA                    NT     X54.25  
                  25.27       54.25 (28.98)                                        
 -- Loehr, Aj J               19 Ycp-MA                    NT     X56.48  
                  26.73       56.48 (29.75)                                        
 -- Boyles, Colton            20 Ycp-MA                    NT   X1:01.85  
                  28.96     1:01.85 (32.89)                                        
 
Event 25  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landolt, Grace A          18 R-MC-VA                   NT    2:23.41    9  
                  31.91     1:11.11 (39.20)     1:51.86 (40.75)     2:23.41 (31.55)
  2 Crank, Abigail            20 R-MC-VA                   NT    2:24.33    4  
                  32.04     1:08.54 (36.50)     1:50.38 (41.84)     2:24.33 (33.95)
  3 Sanchez, Laney L          19 R-MC-VA                   NT    2:28.65    3  
                  33.41     1:11.52 (38.11)     1:54.23 (42.71)     2:28.65 (34.42)
  4 Baker, Abigail A          19 R-MC-VA                   NT   x2:33.83  
                  32.77     1:13.52 (40.75)     1:58.19 (44.67)     2:33.83 (35.64)
 -- Trudel, Julia A           19 Ycp-MA                    NT   X2:23.20  
                  31.28     1:07.33 (36.05)     1:49.51 (42.18)     2:23.20 (33.69)
 -- Spaulding, Rachel C       22 Ycp-MA                    NT   X2:23.48  
                  31.52     1:08.37 (36.85)     1:51.63 (43.26)     2:23.48 (31.85)
 -- Garcia, Leilani N         19 Ycp-MA                    NT   X2:27.40  
                  31.13     1:09.96 (38.83)     1:50.99 (41.03)     2:27.40 (36.41)
 -- Strine, Jennifer A        20 Ycp-MA                    NT   X2:34.41  
                  32.39     1:11.15 (38.76)     1:56.55 (45.40)     2:34.41 (37.86)
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarthy, Bryan G         22 R-MC-VA                   NT    2:12.13    9  
                  26.86     1:00.35 (33.49)     1:41.87 (41.52)     2:12.13 (30.26)
  2 Lancaster, Patrick P      18 R-MC-VA                   NT    2:30.01    4  
                  31.61     1:08.73 (37.12)     1:52.54 (43.81)     2:30.01 (37.47)
  3 Sallade, Jason D          18 R-MC-VA                   NT    2:31.51    3  
                  33.56     1:13.22 (39.66)     1:57.67 (44.45)     2:31.51 (33.84)
  4 Allen, Oliver E           19 R-MC-VA                   NT   x2:35.14  
                  31.16     1:12.59 (41.43)     1:59.26 (46.67)     2:35.14 (35.88)
 -- Stahl, Keven J            19 Ycp-MA                    NT   X1:57.51  
                  25.27       55.64 (30.37)     1:29.73 (34.09)     1:57.51 (27.78)
 -- Penn, Gabriel G           18 Ycp-MA                    NT   X2:10.71  
                  28.91     1:03.47 (34.56)     1:40.90 (37.43)     2:10.71 (29.81)
 -- Peshenko, Artem I         21 Ycp-MA                    NT   X2:14.07  
                  28.19     1:06.15 (37.96)     1:43.18 (37.03)     2:14.07 (30.89)
 -- Dupree, Kyle P            18 Ycp-MA                    NT   X2:15.08  
                  28.95     1:03.73 (34.78)     1:42.12 (38.39)     2:15.08 (32.96)
 
Event 27  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randolph-Macon College-VA  'A'                         NT    1:47.19   11  
     1) Granger, Megan E 21             2) Pifer, Caroline C 18           
     3) Pool, Kacey C 19                4) Kylliainen, Kata J 20          
                  27.18       54.07 (26.89)     1:20.79 (26.72)     1:47.19 (26.40)
  2 Randolph-Macon College-VA  'B'                         NT    1:51.48    4  
     1) Moore, Haylie N 21              2) Hamilton, Lindsei F 21         
     3) McCoy, Lauren 19                4) Pierce, Savannah L 21          
                  27.88       58.56 (30.68)     1:24.19 (25.63)     1:51.48 (27.29)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'A'                   NT   X1:44.93  
     1) Wantz, Justine M 19             2) Ayala, Adrianna N 19           
     3) Stein, Margaret H 19            4) Spaulding, Rachel C 22         
                  26.34       53.00 (26.66)     1:18.13 (25.13)     1:44.93 (26.80)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'B'                   NT   X1:48.11  
     1) Kobus, Reilly E 21              2) Balderson, Emma E 19           
     3) Trudel, Julia A 19              4) Sturgis, Andrea M 20           
                  26.92       54.30 (27.38)     1:22.33 (28.03)     1:48.11 (25.78)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'C'                   NT   X1:51.46  
     1) Hufnagle, Jenna M 18            2) Bley, Amanda R 18              
     3) Banks, Kacey L 21               4) Hausamann, Elli 19             
                  27.95       56.01 (28.06)     1:33.40 (37.39)     1:51.46 (18.06)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'D'                   NT   X2:02.96  
     1) Hay, Samantha C 21              2) Bowman, Alexandra C 21         
     3) Donahue, Mackenzie C 21         4) Clark, Nicole K 20             
                  29.94     1:00.93 (30.99)     1:31.51 (30.58)     2:02.96 (31.45)
 
Event 28  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randolph-Macon College-VA  'A'                         NT    1:36.82   11  
     1) Howard, Matt J 19               2) Cox, Jacob C 19                
     3) Carr, Andrew L 18               4) Daube, Alex A 21               
                  23.61       48.66 (25.05)     1:13.80 (25.14)     1:36.82 (23.02)
  2 Randolph-Macon College-VA  'B'                         NT    1:46.87    4  
     1) Runner, Sam H 20                2) Majikes, Matt 19               
     3) Pimblett, Will 19               4) Wright, Owen 21                
                  26.01       52.64 (26.63)     1:20.11 (27.47)     1:46.87 (26.76)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'A'                   NT   X1:29.86  
     1) Silva, Glaucio J 19             2) Loehr, Aj J 19                 
     3) Brinton, Trevor L 20            4) Stahl, Keven J 19              
                  23.11       45.05 (21.94)     1:07.44 (22.39)     1:29.86 (22.42)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'B'                   NT   X1:33.44  
     1) Schreiber, Morgan B 21          2) Labenski, Mitchell 18          
     3) Foltz, Nick 20                  4) Peshenko, Artem I 21           
                  23.31       46.53 (23.22)     1:09.49 (22.96)     1:33.44 (23.95)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'C'                   NT   X1:33.77  
     1) McConnell, Jacob D 20           2) McIlroy, Connor J 18           
     3) Williams, Greg W 19             4) Newman, Drew M 19              
                  23.87       47.22 (23.35)     1:10.75 (23.53)     1:33.77 (23.02)
 -- York College of Pennsylvania-MA  'D'                   NT   X1:40.34  
     1) Sieck, Billy F 21               2) Boyles, Colton 20              
     3) Robinson, Jacob R 19            4) Hawkins, Seth T 18             
                  25.67       50.66 (24.99)     1:16.46 (25.80)     1:40.34 (23.88)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 28                    
 
  1. York College of Pennsylvania        148   2. Randolph-Macon College              106
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 28                     
 
  1. York College of Pennsylvania        151   2. Randolph-Macon College              103